Wykrywanie ognia

Instalacje przeciwpożarowe stają się normą w dużych budynkach, takich jak apartamentowce, hotele czy biurowce. Ich istotnym wyposażeniem są czujniki wykrywające dym. Dzięki nim możliwe jest odpowiednio wczesne wykrycie ognia.

System czujników może być połączony ze zraszaczami lub kurtynami wodnymi zainstalowanymi pod sufitem, które będą w stanie ugasić pożar. Dodatkowo, czujniki powinny współdziałać z systemem ostrzegania, a więc tuż po wykryciu ognia w całym budynku powinny odezwać się syreny alarmowe, dając znak do ewakuacji.

W przypadku takich systemów znajdujących się w biurowcach, fabrykach czy innych budynkach będących miejscem pracy, obowiązkiem pracodawców jest odpowiednie przeszkolenie podwładnych, by wiedzieli jak zachować się w razie pożaru i jakich zachowań należy unikać, by nie powodować zagrożenia.

W przypadku dużych zakładów produkcyjnych nawet niewielki ogień może doprowadzić do prawdziwej tragedii, zwłaszcza, jeśli na jego terenie są przechowywane substancje i materiały łatwopalne.

Dlatego, na ich terenie zabezpieczenia przeciwpożarowe są znacznie bardziej zaawansowane, włączając w to systemy odcinające zasilanie elektryczne do maszyn oraz umożliwiające natychmiastowe opuszczenie budynku poprzez wyłączenie magnetycznych zamków i podniesienie szlabanów przy wyjeździe z parkingu.

http://kupmeble.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *